Krokante groentefrietjes uit de oven - Airfryer
11-04-2019
Benodigdheden: ( voor 4 porties friet )
zak groentefrietjes, zoete aardappelfrietjes ( beide koop ik kan en klaar in Lidl maar kan je ook zelf maken met iets meer tijd : dit omvat ongeveer : 2 zoete aardappelen, 1 wortel, 1 kleine pastinaak en 1/3 knolselder), 2 eiwitten, 1 el olie, kruiden naar eigen smaak ( ik voeg er altijd uienpoeder - peper - zout - curry -paprika aan toe maar soms experimenteer ik eens met wat er in de kast zit) - paneermeel of panko
Bereidingswijze:
Blancheer of stoom de groenten voor een 3 minuten, zo zijn ze al niet meer zo hard en is de tijd in de oven ( en het gevaar op zwarte harde frietjes ) al veel minder. Dep ze daarna goed droog en wentel ze in een diep bord ( met de 2 eiwitten en 1 el olie die je losklopt) , omwentel de frietjes volledig en laat even uitleken voor je ze in het bord met paneermeel brengt . Probeer ook hier de frietjes zo volledig mogelijk te omwentelen met paneermeel.
Leg daarna de frietjes op een bakpapier en plaats deze in een voorverwarmde oven van 200°C, draai na 10 minuten om en bak ze daarna nog eens 10 minuten. Het is een beetje afhankelijk van oven maar 20-25 minuten is normaal meer dan voldoende voor een krokant korstje .
Voor de airfryer zal je in 2 keer moeten werken om ze te kunnen bakken, reken op 16 - 20 minuten voor de frietjes en ook halfweg draaien.
Serveer ze met een beetje grof zeezout en geniet van deze gezondere variant van groentefrietjes.